Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Pożądana liczba pokoi na rynku nieruchomości w Szczecinie

W Szczecinie najpopularniejsze są mieszkania 2-pokojowe, tzw. M3 czyli dwa pokoje i kuchnia. Klienci wybierają często tak ze względów ekonomicznych oraz typowego modelu rodziny. Zauważyć jednak można, że coraz więcej osób inwestuje w większe powierzchnie swoich nieruchomości. Deweloperzy budują, a klienci kupują mieszkania nawet 4/5 - pokojowe. 

Kto kupuje tak duże mieszkania w Szczecinie ?  

Są to zazwyczaj rodziny wielodzietne, które potrzebują dla swojego komfortu tak dużych mieszkań. Zdarzają się też sytuacje, w których inwestycje w tego typu mieszkania przeprowadzają osoby prowadzące działalność gospodarczą. Część powierzchni zostaje zagospodarowana na biura, co pozwala ograniczyć koszty działalności. 

Mieszkania o dużej powierzchni patrząc na cenę za m2 są dużo tańsze co też wpływa na ich coraz większą popularność. W Szczecinie nieruchomości tego typu zaczynają się już od 3000 zł za mkw. 

- W Szczecinie popyt na mieszkania duże jest coraz większy jednak deweloperzy dalej  budują w dużej mierze klasyczne M3. Zauważamy mimo wszystko wzrost zainteresowania tak dużymi powierzchniami. Na rynku pojawiło się także wielu inwestorów kupujących nieruchomości na wynajem, a mieszkania 5 czy 6 – pokojowe są idealne pod studentów, którzy licznie odwiedzają nasze miasto. – Mówi Arkadiusz Rogowski z Extra Invest Nieruchomości. 

Wybór mieszkania to poważna decyzja, warto jest skorzystać z usług pośrednika, który znajdzie najbardziej interesującą dla Ciebie ofertę na rynku nieruchomości w Szczecinie. 

 

K.T.