Masz pytania?

tel./fax
+48 91 488 5 777
al. Wojska Polskiego 45
e-mail: biuro@extra.pl

Wyszukaj oferty

typ transakcji

nieruchomość

Miejscowość

Dzielnica - osiedle

cena (zł)

powierzchnia (m2)

pokoi

numer oferty

Twój notes

Aktualnie w notesie nie znajduje się żadna oferta.

Coraz więcej Polaków decyduje się na najem 

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów Europy Zachodniej w Polsce istnieje przeświadczenie, że kupno mieszkania jest jednym z życiowych priorytetów, nie jest to złe podejście jednak istnieje inne rozwiązanie, a mianowicie najem mieszkania, który coraz częściej jest praktykowany przez polskie rodziny, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Dlaczego ? 

Mobilność życia

Mieszkańcy Szczecina zmieniają częściej miejsce zamieszkania, planują wyjazdy do innych miast, zagranice, nie chcą zapuszczać korzeni w jednym miejscu. Wiele przedsiębiorstw rozsyła swoich pracowników do innych oddziałów firmy co zmusza ich do przeprowadzek. Obserwujemy także duży napływ pracowników oraz studentów do naszego miasta. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że ludzie decydują się na najem zamiast kupna nieruchomości co napędza rynek najmu.   

Napływ inwestorów do Szczecina 

Wiele osób posiadających duży kapitał zaczyna inwestować w mieszkania na wynajem, tworząc konkurencyjny rynek. Ceny najmu stają się niższe, dzięki temu przykładowy Kowalski przychylniej patrzy na najem nieruchomości. 
Obawa przed kredytem

Ludzie mniej zamożni obawiają się zobowiązania jakim jest kredyt mieszkaniowy. Ciągłe zawirowania i zmiany polityczne też nie nastrajają obywateli do podjęcia kredytu na tak długi czas. Wynajem mieszkania jest tu idealnym rozwiązaniem pozwalającym na spokojne życie, bez obciążenia finansowego związanego z kredytem. 

" Z miesiąca na miesiąc zaobserwować możemy coraz większe zainteresowanie najmem, spowodowane jest to zmianą podejścia społeczeństwa do kwestii najmu mieszkania jak i dużym napływem pracowników do naszego miasta. Ten stan rzeczy powoduje też duży ruch na rynku kupna/sprzedaży nieruchomości tworzony przez inwestorów, którzy kupują mieszkania na wynajem. " – mówił Jacek Koperkiewicz z Extra Invest Nieruchomości. 

 

K.T